Ukázat oblasti >>

Jsme realitní kanceláří nabízející na prodej celou řadu krásných nemovitostí v Chorvatsku. Mezi nabízenými chorvatskými realitami najdete vily, rodinné domy, apartmány. Prodejem realit v Chorvatsku se zabýváme již přes 20 let. Tato jihoevropská země patří v poslední době k vyhledávaným oblastem pro investování do nového domu, nebo bytu mnoha Čechů a Slováků.  Chorvatské pobřeží je totiž snadno dostupné a zároveň nabízí nekonečné, čisté  pláže spolu s krásnou přírodou. Je zde mnoho  historických měst s užasnými zákoutími, spletitými uličkami a tržišti. Dalším bonusem zakoupením  nemovitosti v Chorvatsku je i to, že se zde  velmi snadno domluvíte. Naše nabídka se zaměřuje zejména na velmi žádané lokality v přímořských oblastech  měst  Zadar, Vodice, Šibenik,  Primošten, Trogir, Split a jejich přilehlé ostrovy.  Níže je ale uvedena pouze hrstka z nich, protože trh se neustále mění.  Máte zájem koupit vilu, dům, byt, nebo pozemek v Chorvatsku a nenašli jste to co hledáte? Pokud žádná z  aktuálně nabízených realit v Chorvatsku se neshoduje s vašimi požadavky, neváhejte  nás kontaktovat. Připravíme Vám nabídku nemovitostí na míru podle vašich požadavků. Spolehlivě vás provedeme celým procesem koupě vaší nové nemovitosti v zahraničí. Zařídíme vám veškerý právní servis a česky mluvící zástupkyně pojišťovny Grawe, paní Ivana Pisac, tel. +385 95 371 8551, vám pomůže s následným pojištěním vaší nemovitosti. Pokud potřebujete více informací o kterékoli z našich realit, o jejich nákupu,  kontaktujte nás. 
Rádi vám pomůžeme i s prodejem vaší nemovitosti v Chorvatsku.  Přidáme ji do naší nabídky a najdeme vám kupujícího. 

 

 


Postup při nákupu  realit v Chorvatsku

Zakoupení nemovitosti v Chorvatsku, plným názvem Chorvatská republika, se řídí právním řádem Chorvatska.  Občané České republiky, ale i právnické osoby se sídlem v ČR mohou kupovat chorvatské nemovitosti přímo.
Kupující zpravidla kupuje prostřednictvím realitní kanceláře, která ho provází celým procesem prodeje. Klient si vybere nemovitost a k jejímu zablokování skládá rezervační poplatek. Po tomto úkonu se již nemovitost přestává nabízet.
V případě, že  je nemovitost rozestavěná, sepisuje se smlouva o smlouvě budoucí, u dokončených nemovitostí se uzavírá smlouva kupní.
Pokud se kupující rozhodne nemovitost zakoupit, je nutné nejprve získat OIB. (Osobní identifikační číslo - chorvatsky: Osobní identifikacijski Broj) To je legislativní povinnost spojená s koupí nemovitosti v Chorvatsku.  Pod tímto daňovým číslem se registrují vlastníci nemovitostí v chorvatském registru nemovitostí a na finančním úřadě.
Po dohodnuté době je podepsána kupní smlouva mezi kupujícím a prodávajícím. Je doplacena celá kupní cena. Tímto okamžikem přechází i vlastnictví reality na kupujícího. Realitní kancelář zajistí obratem podání žádosti na zápis nového vlastníka do katastru nemovitostí. Samotný zápis do katastru většinou trvá několik měsíců.
Při koupi nemovitosti kupující ze zákona platí daň z převodu nemovitosti ve výši 3 % (do jednoho měsíce od převodu nemovitosti).
V Chorvatsku se neplatí roční daň z nemovitostí, kterou známe v ČR, což je vzhledem k  náročnosti koupě příjemné plus pro Chorvatsko. Reality v této zemi jsou rozhodně dobrou volbou pro investory i rekreanty.

Máte zájem o zahraniční nemovitost v Chorvatsku?  Můžete vybírat z naší aktuální nabídky chorvatských  nemovitostí, nebo nás kontaktovat a my vám připravíme nabídku dle vašich požadavků.