Zahraniční nemovitosti / Španělsko

Ukázat oblasti >>

Jsme realitní kanceláří nabízející na prodej celou řadu krásných nemovitostí ve Španělsku.  Mezi nabízenými španělskými realitami najdete vily, rodinné domy, apartmány.  K vyhledávaným lokalitám patří především přímořské oblasti Costa Blanca, Costa del Sol, Costa de la Luz či Costa Cálida. Níže je ale uvedena pouze hrstka z nich, protože trh se neustále mění.  Máte zájem o koupi vily, domu, bytu, nebo pozemku ve Španělsku a nenašli jste to co hledáte? Pokud žádná z  aktuálně nabízených  realit ve Španělsku se neshoduje s vašimi požadavky, neváhejte  nás kontaktovat. Připravíme Vám nabídku nemovitostí na míru podle vašich požadavků. Spolehlivě vás provedeme celým procesem koupě vaší nové reality ve Španělsku, kde jsou česky a slovensky hovořící kolegové. Pokud potřebujete více informací o kterékoli z našich nemovitostí, o jejich nákupu,  kontaktujte nás. 
Rádi vám pomůžeme i s prodejem vaší nemovitosti.  Přidáme ji do naší nabídky a najdeme vám kupujícího. Zařídíme vám veškerý právní servis. 


Postup při nákupu  realit ve Španělsku

Zakoupení  nemovitosti ve Španělsku,  plným názvem Španělské království  (Reino de España) se řídí právním řádem Španělska. Postup není složitý, na rozdíl od České republiky převod nemovitosti ve Španělsku provádí a zajišťuje výhradně notář.

Občané České republiky mohou kupovat španělské nemovitosti přímo. Rovněž právnické osoby se sídlem v ČR mohou španělské reality kupovat přímo do svého vlastnictví.

Kupující zpravidla kupuje prostřednictvím realitní kanceláře a téměř vždy za účasti právního zástupce kupujícího a právního zástupce prodávajícího. Vhodná je i účast tlumočníka.  Naše realitní kancelář ve Španělsku vše zajišťuje.

Klient si vybere zahraniční nemovitost a k jejímu zablokování skládá rezervační poplatek. Po tomto úkonu se již nemovitost přestává nabízet.

Pokud je nemovitost rozestavěná, sepisuje se smlouva o smlouvě budoucí, u dokončených nemovitostí se uzavírá smlouva kupní.

Pokud se rozhodneme nemovitost zakoupit, je nutné nejprve získat daňové identifikační číslo N.I.E. To je legislativní povinnost spojená s koupí nemovitosti ve Španělsku.  Pod tímto daňovým číslem se registrují vlastníci nemovitostí ve španělském registru nemovitostí a na finančním úřadě Španělska. Úhradu kupní ceny lze provést pouze přes bankovní účet španělské banky, je tedy  nutné si nejprve založit účet v některé místní bance.

Samotná  kupní smlouva je notářský zápis o vlastnictví nemovitosti (španělsky Escritura de compraventa) sepsaný státním notářem, který ručí za její správnost vypracování a pravdivost údajů v ní uvedených. Notář před podpisem Escritury nemovitost v evidenci katastru zaplombuje, aby s ní nemohlo být dále nakládáno. Ihned po podpisu Escritury notář zažádá o registraci nového majitele nemovitosti na finančním úřadě Španělska a u španělského  katastru nemovitostí. Od samotného podpisu Escritury se nemovitost stává majetkem kupujícího, který s ní může dále volně nakládat. Změna majitele v katastru nemovitostí je provedena  zpravidla ve lhůtě 3-6 měsíců. Vlastnictví je dokladováno samotnou  "Escritura de compraventa". Úhrada poplatku za vklad a daň spojená s převodem majetku se provádí cestou španělského notáře.

Máte zájem o zahraniční nemovitost ve Španělsku?  Můžete vybírat z naší aktuální nabídky španělských nemovitostí, nebo nás kontaktovat a my vám připravíme nabídku dle vašich požadavků.